2019/03/05 - PO PŻ - szkolenie

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Rozpoczęła się realizacja Podprogramu 2018, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Do końca lipca 2019 roku w Stowarzyszeniu "Bardzo Aktywna Wieś" osoby które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej, będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych. Każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma w nich produkty następującego typu: makaron jajeczny, makaron kukurydziany, ryż biały, kaszę gryczaną, herbatniki, mleko UHT, ser podpuszczkowy, groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, buraczki wiórki, gołąbki w sosie , filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, szynka wieprzowa, pasztet wieprzowy, cukier biały, miód, olej rzepakowy.

Pomoc w ramach PO PŻ kierowana jest do tych osób i rodzin, które z powodu niskich dochodów znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i nie mogą zapewnić sobie i/lub rodzinie odpowiednich produktów żywnościowych. W ramach programu, osoby spełniające kryteria ustawy o pomocy społecznej, będą mogły otrzymać nieodpłatne wsparcie na dwóch płaszczyznach:

- w postaci artykułów spożywczych lub posiłków,

- w postaci udziału w warsztatach kulinarnych, warsztatach dietetycznych oraz warsztatach edukacji ekonomicznej.

Zarówno pomoc udzielana w formie produktów spożywczych, jak i zajęcia oraz warsztaty edukacyjne, mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa żywnościowego osób potrzebujących, włączenie osób doświadczających deprywacji materialnej w funkcjonowanie społeczności lokalnych, pomoc towarzyszącą niezbędną do zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych osób korzystających z pomocy żywnościowej (z wyłączeniem pomocy rzeczowej) oraz wzmacnianie samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego.

Harmonogram szkoleń prowadzonych w ramach środków towarzyszących PO PŻ Podprogram 2018 zamieszczony jest na stronie Stowarzyszenia Bank Żywności Suwałki – Białystok.

W marcu 2019 r. zaplanowane są następujące warsztaty:

09.03.2019 r.

godz. 10:00 - 12:15 (Temat kulinarny)

godz. 12:20 - 14:45 (Temat niemarnowania)

Miejsce warsztatów: Dobrzyniówka 50, 16-060 Zabłudów

Metryka strony

Udostępniający: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zabłudowie

Wytwarzający/odpowiadający: Piotr Torbicz

Data wytworzenia: 2019-03-05

Wprowadzający: Marcin Ciuchniecki

Data modyfikacji: 2019-03-05

Opublikował: Marcin Ciuchniecki

Data publikacji: 2019-03-05